Vyhledávání

Dřevěné podlahy

Vlastnosti dřevěných podlah

 • přírodní materiál, dobře působí na psychický stav
 • každá dřevěná podlaha je originál
 • dobrý tepelný a zvukový izolant
 • antialergická, antistatická
 • pružnost - elasticita a pocit tepla při chůzi
 • při kontaktu teplé a na dotyk příjemné
 • snadná údržba, životnost - 30 a více let
 • schopnost přijímat a vydávat vlhkost
 • čím tvrdší dřevo, tím je podlaha odolnější trvanlivější a dražší
 • narozdíl od ostatních typů podlah je možné dřevěné podlahy při poškození přebrousit a zrenovovat, drobné poškození podlahy lze jednoše zakrýt tvrdým podlahářským voskem. Při použití povrchové úpravy dřevěné podlahy, například lakování, dochází navíc k výraznému zvýšení odolnosti podlahy proti poničení a poškrábání.
 • náchylnost na kolísání teploty a nadměrnou vlhkost je potlačena kombinací více vrstev
 • dřevěné podlahy jsou velmi vhodné pro podlahové vytápění. Zároveň má dřevo jeden z nejlepších koeficientů sálavosti tepla. Tato vlastnost a estetika vzhledu dřeva s podlahovým vytápěním dává dřevu neopakovatelné kouzlo útulného domova. Díky tomuto systému také není v místnosti vzduch tak suchý, jako u klasicky temperovaných prostor.

Použití dřevěných podlah

 • Podobně jako laminátové plovoucí podlahy se pokládají na pero a drážku lepením nebo zámkovým způsobem. Pokládka je díky tomu velmi jednoduchá a rychlá.
 • Čím je místnost menší, tím bývá lepší homogennější podlahová krytina, tedy žádné suky nebo dokonce vzory. Naopak na velké ploše jsou určité přírodní nepřesnosti velmi vítané.
 • Při údržbě je nutno brát ohled také na to, kde je podlaha umístěna. Jiné nároky na kvalitu povrchové úpravy bude mít dřevěná podlaha ve srubu nebo na chalupě, kde nesundáte boty z nohou, jiné luxusní podlaha obývacího pokoje v bytě.

 Ošetření dřevěné podlahy

 • důležitá je povrchová úprava, tedy nalakování dřeva, které uzavře póry
 • ošetření dřevěné podlahy olejem zamezí vniknutí vody do prasklin a škrábanců
 • pro úpravu dřeva v interiérech se nejčastěji využívají laky z nitrocelulózy i olejové emaily pozor ale, všeho moc škodí, vysoká vrstva laku po namočení klouže

Dřevěné podlahy se hodí především do místností, kde se nepředpokládá příliš velké zatížení podlahy.

Výborně se hodí do bytů, kanceláří a obývacích prostor v domě, kde se příliš nemění teplota a vlhkost. Není příliš vhodné umisťovat dřevěnou podlahu do předsíní, kam vstupujete v botách. Kamínky a písek může poškodit podlahu a snížit tak její funkčnost. Zároveň se tím zhorší i její vzhled.

Právě kvůli změně vlhkosti se ne každá podlaha ze dřeva hodí do koupelny. Ne každý typ dřeviny je pro tyto účely vhodný. Naše dřeviny jsou příliš měkké a mají nízkou hustotu. Jejich následná úprava by byla nákladná.

Nejvhodnější jsou dřeviny exotické jako merbau, tauari, iroko, wengé nebo bambus. Nejlépe však vyhovuje teak, který odolává těm nejnáročnějším podmínkám.

Odolnost dřeva se zlepšuje také díky speciálním výrobním procesům a impregnaci. Proces známý pod označením natwood (zahřátí, impregnace a ochlazení dřeva) přispívá k odolnosti vůči plísním a škůdcům všeho druhu. Tvrdost dřeva se následně zvyšuje až o 60 % a až o polovinu se snižuje sesychání a bobtnání ovlivněné vlhkostí a vysokými teplotami. 

Zajišťujeme kompletní realizaci dřevěných podlah:

Dřevěné podlahy Tilo

Výroba tilo přírodních podlah se provádí bez formaldehydu. Tilo podlahy byly vyznamenány stavebně biologickým razítkem kvality. Tilo podlahy Vám poskytují velkou rozmanitost ušlechtilých dřevin, třídění a designů.

Užitná vrstva se skládá z masivního dřeva. V kombinaci s přírodním olejovaným povrchem získáte u firmy tilo optimální přírodní podlahu – ekologickou, šetrnou k přírodním zdrojům a zdravou. Příroda leží firmě tilo na srdci. Vybrané suroviny jsou zpracovávány efektivně, pečlivě a ekologicky.

Tilo přírodní podlahy poskytují vrstvu za vrstvou stabilitu a komfort bydlení po mnoho let: minimální tvorba spár díky pevnému spoji, pohodlně renovovatelné díky masivní užitné vrstvě a jsou maximálně vhodné pro podlahové vytápění. 30 popř. 15 let záruky na jakost, která dodrží, co tilo slíbí: optimální vlhkost dřeva, maximální přesnost a rychlé, snadné pokládání díky tiloFIX spoji.

Průmyslová mozaika - kantovka

Průmyslové mozaiky jsou vyrobeny masivního dřeva ve formátu jednotlivých lamelek, které jsou nalepené na nosné podklady. Standardní velikost není definována. Ve většině případů, je tloušťka svislé lamely 20 až 25 mm. To v porovnání s ostatními dřevěnými podlahami, umožňuje vícenásobné přebroušení, proto jsou odolnější než tradiční parkety. Proto se na průmyslové mozaiky můžete podívat i po několika desetiletích, stejně dobře jako po jejich instalaci.